CLF10040T-100M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CLF10040T-100M-D |
Description | FIXED IND 10UH 3.3A 31.2 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 31.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CLF10040T-100M-D Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 31.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm) |