ACM1211-701-2PL-TL01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACM1211-701-2PL-TL01 |
Description | CMC 8A 2LN 700 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 6mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACM1211-701-2PL-TL01 Models |
Category | Current Rating (Max) 8A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 6mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.236" (6.00mm) |
Impedance @ Frequency 700 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |