ACM7060-701-2PL-TL01
DigiKey Part Number
445-2215-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2215-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2215-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM7060-701-2PL-TL01
Description
CMC 4A 2LN 700 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 15mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM7060-701-2PL-TL01 Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz