MSASJ063SC6104KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ063SC6104KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ063SC6104KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ063SC6104KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ063SC6104KFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSASJ063SC6104KFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)