LSMGA453232L132RG
DigiKey Part Number
587-LSMGA453232L132RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMGA453232L132RGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMGA453232L132RGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMGA453232L132RG
Description
FERRITE BEAD 1.3 KOHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 3A 60mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSMGA453232L132RG Models
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
1.3 kOhms @ 100 MHz