F5QA942M5M2AW-J
DigiKey Part Number
587-5652-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5652-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5652-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F5QA942M5M2AW-J
Description
FILTER SAW 942.5MHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
942.5MHz Frequency CDMA, WCDMA, LTE RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2dB 35MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2dB
Manufacturer
Taiyo Yuden
Applications
CDMA, WCDMA, LTE
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency - Center
942.5MHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Bandwidth
35MHz