FL26T2-32.000-NTLLLDTK
DigiKey Part Number
4309-FL26T2-32.000-NTLLLDTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-FL26T2-32.000-NTLLLDTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL26T2-32.000-NTLLLDTK
Description
CRYSTAL 32kHz 12.5PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 40 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32 kHz
Size / Dimension
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm