ECS-.320-12.5-13X
DigiKey Part Number
XC1392-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.320-12.5-13X
Description
CRYSTAL 32.0000KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 kHz ±30ppm Crystal 12.5pF Cylindrical Can, Radial
EDA/CAD Models
ECS-.320-12.5-13X Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension
0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Frequency
32 kHz
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm