SMV2201-040LF
DigiKey Part Number
863-1769-2-ND - Tape & Reel (TR)
863-1769-1-ND - Cut Tape (CT)
863-1769-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMV2201-040LF
Description
DIODE VARACTOR 22V SINGLE 0402
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varactors Single 22 V Surface Mount 0402
Category
Q @ Vr, F
500 @ 4V, 50MHz
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Voltage - Peak Reverse (Max)
22 V