510CCAM500000BAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
500 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CCAM500000BAGR
DigiKey Part Number
863-510CCAM500000BAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CCAM500000BAGR
Description
XTAL OSC XO 500.0000KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA