SIT8924BM-12-33E-33.333333
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BM-12-33E-33.333333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BM-12-33E-33.333333
Description
OSC MEMS XO 33.333333MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
33.333333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8924BM-12-33E-33.333333 Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.5mA
Voltage - Supply
3.3V