SIT8103AC-23-18E-33.33333X
DigiKey Part Number
1473-1534-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1534-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1534-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AC-23-18E-33.33333X
Description
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
33.33333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
6.7mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
0.8µA
Output
LVCMOS, LVTTL
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V