SLPPI05-18-R47M is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Pulse Electronics
470 nH Shielded Molded Inductor 9.5 A 8.9mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-18-R47M
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-18-R47M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-18-R47M
Description
FIXED IND 470NH 9.5A 8.9 MOHM
Detailed Description
EDA/CAD Models
SLPPI05-18-R47M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
15.5A
DC Resistance (DCR)
8.9mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)