BMMN00050518R47MX2
DigiKey Part Number
553-BMMN00050518R47MX2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMN00050518R47MX2
Description
FIXED IND 470NH 10.5A 9 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 10.5 A 9mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
15.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
9mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)