ATS22D32S6U
DigiKey Part Number
4008-ATS22D32S6U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS22D32S6U
Description
SOFTSTARTER-ATS22-CONTROL110V-PO
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soft Start / Stop 177V ~ 660V Supply 32A 208 ~ 600V Load
EDA/CAD Models
ATS22D32S6U Models
Voltage - Load
208 ~ 600V
Series
Current - Output
32A
Wattage - Load
18642 W
Part Status
Active
Voltage - Supply
177V ~ 660V
Interface
RS-485, Serial
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C