TCSD-10-D-06.20-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for TCSD-10-D-06.20-01-N is not available
TCSD-10-D-06.20-01-N
DigiKey Part Number
612-TCSD-10-D-06.20-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-10-D-06.20-01-N
Description
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.517' (157.48mm, 6.20")
EDA/CAD Models
TCSD-10-D-06.20-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.517' (157.48mm, 6.20")
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)