ARC6-08-18.0-LU-LD-2-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-08-18.0-LU-LD-2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-08-18.0-LU-LD-2-1
Description
CBL ASS ACCELERATE M-M 8PAIR 18"
Detailed Description
8 Position Plug to Plug 1.50' (457.20mm) Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-08-18.0-LU-LD-2-1 Models
Length
1.50' (457.20mm)
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C