EDZVT2R3.3B
DigiKey Part Number
EDZVT2R3.3BTR-ND - Tape & Reel (TR)
EDZVT2R3.3BCT-ND - Cut Tape (CT)
EDZVT2R3.3BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EDZVT2R3.3B
Description
DIODE ZENER 3.3V 150MW EMD2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 150 mW Surface Mount EMD2
EDA/CAD Models
EDZVT2R3.3B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
120 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power - Max
150 mW