VLM-635-58 LPO-D20-F10 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Quarton Inc.
In Stock: 3
Datasheet
Parametric Equivalent
Quarton Inc.
In Stock: 3
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 1
In Stock: 1
In Stock: 0
In Stock: 2
Laser Diode 638nm 0.39mW 3V ~ 6V 50mA Cylinder (10mm Dia)
Fine Crosshairs Laser Module
Fine Laser Line Generators
VLM-635-58 LPO-D20-F10
DigiKey Part Number
100-VLM-635-58LPO-D20-F10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLM-635-58 LPO-D20-F10
Description
ANGLE20,CLASS1M,FOCUS:10 CM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Input
3V ~ 6V
Manufacturer
Current Rating (Amps)
50mA
Series
Power (Watts)
0.39mW
Packaging
Bag
Package / Case
Cylinder (10mm Dia)