PM5175.822NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 105
Datasheet
8.2 µH Unshielded Inductor 6.1 A 32.5mOhm Max Nonstandard
Composite Core Power Inductor PA/PM5175 Series
PM5175.822NLT
DigiKey Part Number
553-PM5175.822NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5175.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 6.1A 32.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
32.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Current - Saturation (Isat)
6.1A
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)