NMO150/450/758SF
DigiKey Part Number
553-NMO150/450/758SF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMO150/450/758SF
Description
ANTENNA TRIBAND 150/450/758MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight NMO Connector Mount
Number of Bands
3
Packaging
Bag
VSWR
Gain
5dBi, 4dBi
RF Family/Standard
Cellular
Frequency Group
VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
162MHz, 475MHz, 810MHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
150MHz ~ 174MHz, 430MHz ~ 520MHz, 750MHz ~ 870MHz
Height (Max)
17.470" (443.70mm)