FSD75-10-D
DigiKey Part Number
298-10559-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD75-10-D
Description
CONN FERRULE DIN 22AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Wire Ferrule Connector DIN 20-22 AWG (0.50mm²) Single Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
20-22 AWG (0.50mm²)
Series
Length - Overall
15.50mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
10.00mm