FSD77-10-D
DigiKey Part Number
298-10560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD77-10-D
Description
CONN FERRULE DIN 18AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Red Wire Ferrule Connector DIN 18 AWG (1.00mm²) Single Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
18 AWG (1.00mm²)
Series
Length - Overall
16.50mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
10.00mm