OA180AP-22-1TB_view2
OA180AP-22-1TB_view3
OA180AP-22-1TB
DigiKey Part Number
1053-1050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OA180AP-22-1TB
Description
FAN AXIAL 180X89MM 230VAC TERM
Detailed Description
Fan Tubeaxial 230VAC Square - 180mm L x 180mm H Ball 409.0 CFM (11.45m³/min) 2 Terminals
EDA/CAD Models
OA180AP-22-1TB Models
Power (Watts)
70.0W
Termination
2 Terminals
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Voltage - Rated
230VAC
Size / Dimension
Square - 180mm L x 180mm H
Width
89.00mm
Voltage Range
200 ~ 240VAC
Static Pressure
0.840 in H2O (209.2 Pa)
Lifetime @ Temp.
60000 Hrs @ 40°C