C45-2DC-72P
DigiKey Part Number
1053-1337-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C45-2DC-72P
Description
FAN CORD 45DEG 2POS 72" AC PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Power Cord Fan Terminal Receptacle 45° (2) 72.0" (1.83m) NEMA 1-15 Plug
Category
Length
72.0" (1.83m)
Manufacturer
Orion Fans
Number of Conductors
2
Packaging
Bulk
Cord Type
SPT-1
Part Status
Active
Wire Gauge
18 AWG