NSVRB521S30T1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 306.752
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Infineon Technologies
Diodes Incorporated
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 234
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
In Stock: 558
Panjit International Inc.
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
SC-76, SOD-523
NSVRB521S30T1G
DigiKey Part Number
NSVRB521S30T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSVRB521S30T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSVRB521S30T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVRB521S30T1G
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NSVRB521S30T1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Mfr
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SOD-523
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 200 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed