LE25U40CMC-AH is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 7.185
Datasheet
In Stock: 205
In Stock: 52
Microchip Technology
Microchip Technology
Winbond Electronics
Winbond Electronics
FLASH Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-SOP-J
LE25U40CMC-AH
DigiKey Part Number
LE25U40CMC-AHOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
LE25U40CMC-AHOSCT-ND - Cut Tape (CT)
LE25U40CMC-AHOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LE25U40CMC-AH
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOPJ
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LE25U40CMC-AH Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)