LE25U40CMC-AH-2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 205
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 52
Winbond Electronics
Winbond Electronics
FLASH Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-SOP-J
LE25U40CMC-AH-2
DigiKey Part Number
LE25U40CMC-AH-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LE25U40CMC-AH-2
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOPJ
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LE25U40CMC-AH-2 Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)