G3VM-351VY
DigiKey Part Number
Z8600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-351VY
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.179", 4.55mm)
EDA/CAD Models
G3VM-351VY Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 350 V
Series
Load Current
110 mA
Packaging
Tube
On-State Resistance (Max)
50 Ohms
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C