G3VM-351VY(TR05)
G3VM-351VY(TR05)
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
G3VM-351VY (TR05)
DigiKey Part Number
39-G3VM-351VY(TR05)TR-ND - Tape & Reel (TR)
39-G3VM-351VY(TR05)CT-ND - Cut Tape (CT)
39-G3VM-351VY(TR05)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-351VY (TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.179", 4.55mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-351VY (TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 350 V
Series
Load Current
110 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
50 Ohms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C