A29500-031
DigiKey Part Number
2262-A29500-031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29500-031
Description
CONN D-TYPE RCPT 31POS VERT SLDR
Detailed Description
31 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29500-031 Models
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
1A