SF32WK32768D31T002
DigiKey Part Number
3372-SF32WK32768D31T002TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF32WK32768D31T002
Description
32.768KHz 20ppm 12.5pF 2P 70Kohm
Customer Reference
Detailed Description
±20ppm Crystal 12.5pF 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Stability
-0.040ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)