NFMJMPC226R0G3D
DigiKey Part Number
490-17334-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17334-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17334-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFMJMPC226R0G3D
Description
CAP FEEDTHRU 22UF 20% 4V 0504
Detailed Description
22 µF Feed Through Capacitor 4V 2 A 30mOhm 0504 (1210 Metric)
EDA/CAD Models
NFMJMPC226R0G3D Models
Category
Current
2 A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0504 (1210 Metric)
Size / Dimension
0.047" L x 0.035" W (1.20mm x 0.90mm)
Capacitance
22 µF
Height (Max)
0.032" (0.80mm)
Tolerance
±20%
Base Product Number
Voltage - Rated
4V