DLW43SH510XK2L
DigiKey Part Number
490-DLW43SH510XK2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW43SH510XK2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW43SH510XK2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW43SH510XK2L
Description
CMC 51UH 230MA 2LN SMD AEC-Q200
Detailed Description
51 µH @ 1 MHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 230mA DCR 1Ohm
EDA/CAD Models
DLW43SH510XK2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 1 MHz
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Max)
230mA