BLM31KN121SH1L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM31KN121SH1L |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 20mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM31KN121SH1L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.071" (1.80mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 6A |