0008500113-12-Y4-D
DigiKey Part Number
0008500113-12-Y4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-12-Y4-D
Description
12" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 200
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 400
12" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 GREEN
In-Stock: 73
12" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
5" PRE-CRIMP A2015 YELLOW
6" PRE-CRIMP A2015 YELLOW