ZFL-1000LN+
DigiKey Part Number
3157-ZFL-1000LN+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFL-1000LN+
Description
LNA, 0.1 - 1000 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Cellular, UHF, VHF 100kHz ~ 1GHz
Category
Noise Figure
2.9dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
Cellular, UHF, VHF
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
15V
Part Status
Active
Current - Supply
60mA
Frequency
100kHz ~ 1GHz
Test Frequency
100MHz ~ 1GHz