SYBP-1950+
DigiKey Part Number
3157-SYBP-1950+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SYBP-1950+
Description
LUMPED LC BPF, 1700 - 2200 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.95GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth 2.2dB 6-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.2dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.310" L x 0.250" W (7.87mm x 6.35mm)
Frequency
1.95GHz Center
Height (Max)
0.150" (3.81mm)
Bandwidth
500MHz