B207LA0S
DigiKey Part Number
1761-B207LA0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B207LA0S
Description
AFL08888
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20.7GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1GHz Bandwidth 3.5dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
3.5dB
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
20.7GHz Center
Size / Dimension
0.450" L x 0.175" W (11.43mm x 4.45mm)
Bandwidth
1GHz
Height (Max)
0.093" (2.36mm)