DSC6011JE2B-032K768 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC6011JE2B-032K768
DigiKey Part Number
150-DSC6011JE2B-032K768-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6011JE2B-032K768
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)