FL1M-8SW-1-Y110V
DigiKey Part Number
458-1826-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-8SW-1-Y110V
Description
LED PNL IND YELLOW WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 150° 110V 20mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)
Lamp Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Lens Color
Yellow
Voltage
110V