TPSMF4L33A
DigiKey Part Number
F7546TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7546CT-ND - Cut Tape (CT)
F7546DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L33A
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123F
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V