CX3225GA12000D0PTVCC
DigiKey Part Number
478-CX3225GA12000D0PTVCCTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225GA12000D0PTVCCCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225GA12000D0PTVCCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225GA12000D0PTVCC
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±50ppm Crystal 8pF 200 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CX3225GA12000D0PTVCC Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Load Capacitance
8pF