TPSMF4L28A
DigiKey Part Number
F7544TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7544CT-ND - Cut Tape (CT)
F7544DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L28A
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSMF4L28A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V