TPSMB33CA-VR
DigiKey Part Number
TPSMB33CA-VRTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPSMB33CA-VRCT-ND - Cut Tape (CT)
TPSMB33CA-VRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMB33CA-VR
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Detailed Description
53.3V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V