AQ24CANFD-02HTG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AQ24CANFD-02HTG |
Description | TVS DIODE 24VWM 50VC SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AQ24CANFD-02HTG Models |
Category | Power - Peak Pulse 200W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications CAN |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 11.5pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 2 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) | Base Product Number |