SD12-01FTG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SD12-01FTG |
Description | TVS DIODE 12VWM 22.5VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22.5V Clamp 17A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power Line Protection No |
Mfr | Applications General Purpose |
Series | Capacitance @ Frequency 150pF @ 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.5V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17A (8/20µs) | Base Product Number |
Power - Peak Pulse 450W |