GDB61753Z-view2
GDB61753Z
DigiKey Part Number
GDB61753Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDB61753Z
Description
PWR DISTRIB BLOCK 3POS 175A 600V
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Pole Power Distribution Block 175 A 600 V
Category
Line Side Connections Per Pole
Voltage - Rated
600 V
Current Rating (Amps)
175 A