Image for FLNR03.2T is not available
FLNR03.2T
DigiKey Part Number
5666-FLNR03.2T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLNR03.2T
Description
FUSE CRTRDGE 3.2A 250VAC/125VDC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2A 250 VAC 125 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
125 VDC
Current Rating (Amps)
3.2A
Size / Dimension
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Voltage Rating - AC
250 VAC