15KPA33CA
DigiKey Part Number
F6603TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6603CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA33CA
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Detailed Description
54.7V Clamp 276.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
15KPA33CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
276.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
54.7V